Akrep Burcu Erkeği

(3 oy) 4/5 7754
Yorum Yaz

Eğer ihtiras kelimesi sizi korkutuyor ve âşık olduğunuz kişi bir Akrep Burcu erkeği ise, arkanıza bakmadan oradan uzaklaşmakla kazançlı çıkabilirsiniz. Çünkü söz konusu Akrep Burcu erkeği ise “ihtiras” kelimesinin içeriğini, yaşamın hemen hemen her alanının altına dizilmiş bir “tutku dinamiti” oluşturuyor. Söz konusu olan en geniş manasıyla; siyaset ve politikadan çalışma yaşamına, aile yaşantısından dostluğa, yemekten modaya, inançtan yaşama ve ölüme kadar uzanan alaka ve yoğun bir tutku enerjisi… Eğer karşınızdaki Akrep Burcu erkeği kendini geliştirmiş birisi ise, felsefi düşünceye oldukça yatkındır. Elindeki cevaplarla yetinmeyen, gördüklerini en ince ayrıntısına kadar didikleyen, varoluşun sırlarıyla ilgilenen, mütemadiyen sorgulayan ve sorularının yanıtlarını bulmaya yaklaşacak kadar felsefi derinliğe ulaşmış biri olması kaçınılmazdır. Duygusal aşırılıklara sıcak bakmıyorsanız, Akrep Burcu erkeği kesinlikle ruhunuzun ihtiyaç duyacağı türden biri değil demektir.

İstisnalar görülmesine rağmen Akrep Burçları, genellikle kendilerini lüksle çevrelemeyi arzulayacak kadar estetik algısı gelişmiş bireylerdir. Yaşam alanlarında rahatlığa ve uyumlu dizayn edilmiş bir konfora düşkündürler. Bu burçlar yılmak ve vazgeçmek bilmezler. Kazanmakla asla yetinmez, kendilerini kazanamaya her an mecbur hissederler. Kaybettikleri zamanlarda ise, içlerinde bir şeyler mutlaka ölür. Ancak bu duygularının üzerini örtme yeteneğine sahip olmaları nedeniyle dışarıdan bunu fark edebilmek pek mümkün değildir. Bu yakıcı hırsa karşın, rekabette her zaman sportmenlerdir. Onların duygularını kamufle etme konusunda bir uzman oldukları söylenirse abartılmış olmaz. İçeride yaşadıkları duygusal çalkantılar, hissi tepkiler, yüzlerine asla yansımadığından, renklerini kolay kolay belli etmezler.

Akrep Burcu erkeği ile yeni tanışan herkes gibi, onun durgun ve dengeli biri olduğu intibasına kapılmanız oldukça doğal. Yüksek bir irade ve kontrol mekanizmasına sahip bu insanın, korkutucu sayılabilecek denli tutkulu olması kulağa biraz tutarsız geliyor olabilir. Ancak o tıpkı yüzeyde durgun; fakat içinde yüzlerce hareket olan bir deniz gibidir. Bu nedenle görünüşün aldatıcılığı konusunda tereddüttünüz olmasın, o durağan tavırların altında arzularının ateşiyle kavrulurcasına yanan biri olduğundan şüphe duymayın.

Onunlayken dikkatli olmanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Gardınızın düşmesine neden olan masum görünüşü ve her daim taze çekiciliği ile sizi, Plüton erkeğinin ihtirasla ilgisi olmadığına inandırabilir. Eğer iyi analiz edebilirseniz kiminle birlikte olduğunuzu anlamanız lehinize olacaktır. Akrep Burcu erkeği ile kurduğu ilişkide kendini güvende sanan hanımlar, onun etkileyici ve derinlere nüfuz eden tesirli bakışlarının ardındaki gerçeği göremedikleri sürece yanılıyorlar demektir.

Onu tanıdıkça aklınız karışabilir ve üzerinizde tutarlı bir izlenim bırakmadığını düşünebilirsiniz. Uç noktalarda duran bu erkeğin, ya çok çocuksu ve tatlı olduğu hissine kapılır, ya da kışkırtıcı ve tutkulu olduğu kanısına varırsınız. Aynı zamanda hem duygusal davranışlar, hem de mantık dolu tavırlar sergileyen bu iki erkeği birbiriyle bağdaştıramayabilirsiniz; ama bu onun çok yönlü bir kişiliği olduğunu gösterir. Olağanca tutkusunun yanı sıra, zeki olmanın sınırlarını aşmış olan Akrep Burcu erkeği, aynı zamanda tutku ve mantık arasındaki dengeyi kurmakta da bir uzman niteliğindedir. Özetle bir Akrep Burcu erkeği ile başa çıkabilecek güçte olduğunuza inanacak kadar maceraperestseniz, emniyettesiniz demektir. Eğer tehlikeyi göze alamayan biriyseniz yine de üzülmeyin; çünkü onun hayatına yalnızca seyirci olarak katılmanız da bir hayli heyecan verici olacaktır.